Site Loader
اصفهان خ طالقانی چهاراه خلجا
اصفهان خ طالقانی چهاراه خلجا
0
ورق نسوز سیلیکون
ورق نسوز سیلیکون که عده ای از افراد به آن رابر سیلیکون و یا لاستیک نسوز سیلیکون می گویند؛ یکی از مهترین و پرکاربرد ترین محصولات موجود در صنعت مواد دیر گداز می باشد. این محصول حاصل زحمات بسیاری از افراد در کل دنیا بوده تا فراورده ای بسازند که بتواند گرما و حرارت بالا را به خوبی تحمل کند. ورق نسوز سیلیکون از دسته و خانواده پلیمر می باشد. متریال اصلی این ورق نسوز از ترکیب اتم های سیلیسیم و اکسیژن می باشد. همین ساختار و ترکیب مولکولی موجب تحمل فشار و حرارت بیشتر نسبت به دیگر مواد آلی می شود. تحمل حرارتی ورق نسوز سیلیکون تا 300 درجه سانتیگراد می باشد. البته کارشناسان ما این میزان تحمل دما را در حالت غیر مستقیم تا 350 درجه سانتیگراد نیز اندازه گیری کرده اند.

ویژگی ها

البته رابر سیلیکون در دمای منفی 55 درجه سانتیگراد نیز به خوبی به کار خود ادامه داده و از عهده وظایفی که به این محصول مدرن سپرده اید بر می آید. مقاومت در برابر الکتریسیته، مقاومت حرارتی و شیمیایی در برابر انواع حلال ها و اسید های رقیق، حفظ ساختار و ویژگی های شاخص در برابر عواملی مخرب مانند: روغن ها، آب و هوا، ازن، نور خورشید و اکسیداسیون و همچنین مقاومت کششی بسیار مناسب از مهمترین ویژگی های ورق سیلیکون که باعث استفاده روز افزون از این فرآورده شده است؛ می باشد. اما مهمترین ویژگی ورق نسوز سیلیکون، کسب مجوز و گرید بهداشتی (A) اروپا می باشد. این مجوز بدین معناست که شما از لاستیک سیلیکون می توانید در محیط های بهداشتی استفاده کنید و یا به عبارت دیگر لاستیک سیلیکون تنها لاستیک موجود در بازار است که مجوز استفاده در مراکز بهداشتی مانند بیمارستان، کارخانه های تولید مواد غذایی و یا حتی محیطی مثل آشپزخانه را دارا می باشد. ورق نسوز سیلیکون در ضخامت های مختلف از 0.5 میلیمتر تا 20 میلیمتر و در عرض های 100 و 120 و 150 سانتیمتر عرضه و تولید می شود.

کاربردها

  • مورد استفاده در صنایع غذایی، خودرو سازی، هوافضا، ریخته گری
  • کاربردی در صنعت سرامیک سازی ، مدل سازی آرایشی بهداشتی ، صنعت طلاکوبی
  • استفاده به عنوان محصول در زمینه آب بندی
  • مورد استفاده به عنوان تولید واشرهای بهداشتی
  • استفاده به عنوان عایق الکتریکی
  • ساخت قالب های عمومی
  • نوار نقاله بهداشتی
و…

تولید این محصول به طور انبوه توسط کشور های:

چین، کره، آلمان و هند صورت می گیرد اما بهترین این کشور ها در زمینه تولید ورق های سیلیکون مرغوب و با کیفیت آلمان می باشد. ورق سیلیکونی آلمانی در بازار بسیار معروف و البته کمی گران است. نوین المنت آسیا قادر به ارائه ورق سیلیکون با مشخصات دلخواه شما از قبیل عرض، ضخامت و کشور سازنده؛ با مرغوب ترین کیفیت ها و مطلوب ترین قیمت ها به شما مشتریان محترم می باشد.

Post Author: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *